czwartek, 18 lipca 2013

Kolorowe ptaki z papieru.

Dziś praca z kartonem, papieroplastyka w bardzo łatwym wydaniu. Zabawa dla małych i dużych. Instrukcja jak zrobić ptaki, a raczej ptaszki z kolorowego papieru. Podobne figurki robiłam w szkole na zajęciach techniki, czyli lata świetlne temu. A traf chciał, że całkiem niedawno zajrzałam do współczesnego podręcznika szkolnego i zobaczyłam że i teraz są w modzie, więc czemu nie;) Robimy!Do wykonania takiego papierowego ptaszka potrzebujemy: kartonu w trzech kolorach; trzech, okrągłych przykrywek od słoików o różnej wielkości; kleju, nożyczek, ołówka i kredek.Zaczynamy:
1. Zakrętki od słoików kładziemy na kartonach i odrysowujemy ich kształt (każda zakrętka na papierze o innym kolorze)
2.Wycinamy narysowane koła.
3.Największe i najmniejsze koło składamy na pół, średnie składamy na pół i rozcinamy.
4.Najmniejsze koło wsuwamy (do mniej więcej jego połowy) w koło największe i tak przyklejamy. Oto powstał dziób. Obie części średniego koła przyklejamy jako skrzydełka po obu stronach dużego koła.
5. Pozostaje nam narysowanie oczu i ptaszek gotowy!W ekspresowym tempie zrobiliśmy sympatyczną dekorację i przy okazji poćwiczyliśmy naszą sprawność manualną, a najmłodsi rozróżnianie wielkości od najmniejszego kółeczka do największego ;) To zabawa dla dzieci w różnym wieku. Starszaki same wykonają zadanie od a do z, maluszki mogą nam asystować wybierając wielkości, kolory, czy próbując składać kółka czy sklejać, ptaszki nie muszą być idealne, w końcu nikt z nas nie jest idealny... ;) Papierowe ptaki mogą ozdabiać wnętrza naszych domów zarówno solo, stojąc sobie pojedynczo w wybranym miejscu lub jako girlanda. By zrobić girlandę trzeba poszczególne ptaszki połączyć sznurkiem. Jak widzicie na poniższym zdjęciu nie trzeba ograniczać się do papieru. Do zrobienia ptaszków można wykorzystać różne materiały, kolorowe tkaniny, koronki, może jakieś wzorzyste resztki tapet, kolorowe wycinki z gazet... hulaj dusza!2 komentarze: