środa, 29 października 2014

DIY Dynie - proste i tanie dekoracje na Halloween.

Wielkimi krokami zbliża się wieczór 31 października - Halloween, czyli czas na dyniowe głowy, ale nie ma strachu nie dajemy dzieciom noży i ogromnej dyni, wystarczą kredki. Czyli jak zrobić dynię na Halloween nie trzymając noża w ręku i ogromnej dyni na kolanach?
Tak na ostatnią chwilę przydają się proste do wykonania dekoracje, które nie wymagają od nas specjalnego wysiłku, a ich wykonanie nie pochłonie zbyt wiele czasu. Nie potrzebujemy kupować wyszukanych materiałów, wystarczy je wyszukać w domu i wokół domu;)
MALOWANIE KAMYKÓW to jest to, o czym dziś mówimy. Prosta plastyczna zabawa dla małych i dużych, która dziś, przy okazji Halloween przerodzi się w przygotowywanie ozdoby.
Do wykonania tej wręcz śmiesznie prostej dekoracji potrzebujemy kamyków, zatem trzeba wyjść po nie na dwór, na mały spacerek. A może masz kilka kamyków w szufladach? Ja miałam więc u mnie spacer został odwołany.  Gdy kamienie już czekają szukamy czegoś pomarańczowego, to znaczy, kredki, farby czy lakieru do paznokci. Ja wypróbowałam wszystkie wymienione rzeczy i tak, popatrz na zdjęcie, najmniejsza dynia swoje pomarańczowe lico zawdzięcza kredce, największa - farbie, a pozostałe - lakierowi do paznokci (efekt mat). Po pomalowaniu (wystarczy z jednej strony), gdy dyniowe głowy schną idziemy po mazak, którym zazwyczaj podpisujemy płyty cd. Zanim go znajdziemy, głowy pewnie wyschną więc rysujemy im upiorne twarze i już. Nie masz mazaka? Spróbuj użyć miękkiego ołówka lub kredki czy ciemnego lakieru do paznokci.
 My jesteśmy z dyń upiory!
Czy widziałeś takie zmory?
Nie chcesz nam słodyczy dać?
Będziesz musiał się nas bać!!!!
 
Tak na dodatek mały wierszyk na halloween ;)

1 komentarz:

  1. Kamyki!! Od razu wiedziałam!!! Halloween już jutro, a dzisiaj tyle pomysłów wpadło do sieci :) Pozdrawiam http://decupug.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń