niedziela, 25 października 2015

Kompozycja z liści- PTAK - jesienna laurka, jesienny rysunek, jesienne prace plastyczne

Jesienny internet bywa inspirujący, przeglądając jego odmęty w poszukiwaniu czegoś efektownego, łatwego, szybkiego i taniego, trafiłam na przeróżne kompozycje ułożone z liści. Odrobinę zainspirowana przerobiłam te piękne kompozycje na pracę plastyczną o tematyce jesiennej, łatwą w wykonaniu taką na miarę możliwości naszych dzieci.
Zatem  dziś temat na pracę dwuwymiarową. Kompozycja z liści mogąca być laurką lub zwyczajnie - a możne właśnie niezwyczajnie - obrazem.
Każdy liść może zasugerować co innego inne zwierze inny obiekt, ja tu proponuje rajskiego, fantazyjnego  ptaka...  to chyba po prostu paw ;)


Oto kilka rzeczy które nam się przydadzą.
 Ładne liście o zróżnicowanej wielkości, karton w trzech kolorach, mazaki, ołówek do naszkicowania kształtów, nożyczki i zszywacz.


Zaczynamy.
Choć prawdę powiedziawszy to jest tak proste, że instrukcja nie potrzeba, ale niech tradycji stanie się zadość...
1. Przygotowujemy trzy liście, każdy kolejny ma być odrobinę mniejszy. Wycinamy z kartonu coś na kształt kręgla oraz coś na kształt koła, trochę większego od dolnej części kręgla. Jak widzicie kształty raczej umowne, wycięte byle jak. Oczywiście trzeba też przygotować bazę, czyli karton. Jeśli chcecie by to była laurka składamy karton na pół. Format trzeba dostosować do wielkości liści.
2. Na kręglu rysujemy oczy, dziób i jakieś inne ptasie detale.
3. Liście przyszywamy zszywaczem do kartonu.
4. Układamy na liściach pozostałe detale, najpierw "niby koło" jako obwódkę podkreślającą ptasią figurkę, później korpus ptaka. Zszywamy zszywaczem. Jeśli zszywacz zbyt mały, trzeba się ratować klejem lub taśmą dwustronną.


Dzieło gotowe:) Pamiętajcie, jeśli to jesienna laurka, trzeba zostawić miejsce na sentencje, życzenia czy podziękowania, więc albo kartka na pół albo w obrębie formatu dodatkowe miejsce na napis.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz