niedziela, 22 grudnia 2013

Ręcznie wykonane ozdoby choinkowe - papierowe gwiazdki

Czas krąg zatoczył i znów jest grudzień i znów jesteśmy tuż przed Bożym Narodzeniem. Nadszedł moment by zabrać się za robienie dekoracji choinkowych. W tym roku proponuje Wam recycling-owe ozdoby świąteczne, a konkretnie gwiazdki z papieru gazetowego; sięgamy po stare czasopismo bądź gazetę. Od razu ostrzegam, że gwiazdki, które widzicie na zdjęciu nie należą do najłatwiejszych do wykonania. Polecam to zadanie dzieciom w wieku szkolnym.Niezbędne materiały.
Gazeta, bądź czasopismo, nożyczki, klej i sznurek potrzebny do zrobienia zawieszek.Zaczynamy:
1. Stronę z gazety dzielimy na osiem części.
2. Bierzemy jedną część i z niej zrobimy pojedynczy moduł gwiazdki
3. Prostokącik składamy na pół wzdłuż długiego boku.
4. Jeszcze raz na pół, tym razem wzdłuż krótkiego boku.
5. Rozkładamy ostatnie zgięcie i układamy prostokąt grzbietem zgięcia w naszą stronę. Do wspomnianego grzbietu zginamy górne narożniki, tworząc trójkątny wierzchołek. Obracamy formę.
6. Zaginamy do góry dwa dolne narożniki.
7. Wystające poza formę trójkąta części zaginamy do góry.
8. Trójkąt składamy na pół. To gotowy moduł.
9. Robimy takich części około trzynastu.
10. Na grzbiecie trójkątnego modułu znajdziemy dwie kieszonki, w nie wsuwamy kolejny moduł. Każda część ma kieszonki na grzbiecie, a po przeciwnej stronie dwa czubki, które do tych kieszonek wsuwamy. Czubki te smarujemy klejem.
11. Łączymy w ten sposób około trzynastu modułów. W ten sposób stworzymy gwiazdę, nie będzie to łatwe bo części żyją własnym życiem, rozsuwają się uparcie,dlatego trzeba je odrobinę klejem potraktować.
12. Mocujemy sznurek będący zawieszką i gotowe.


Z mniejszymi lub większymi trudnościami gwiazdka została sklejona. Można zrobić komplet, drugą robi się znacznie łatwiej ;)
Ręcznie robione ozdoby świąteczne, wszelkie bożonarodzeniowe ozdoby z papieru, dekoracje choinkowe robione przez dzieci, mogą stanowić doskonały drobiazg od Mikołaja, czyli od naszych dzieci dla babć, dziadków, cioć i wszystkich krewnych i znajomych królika.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz