niedziela, 3 lutego 2013

Proste origami - kotek

Postanowiłam poszukać jakiegoś prostego origami dla dzieci i proszę, oto kotek :) Nie jest to może klasyka origami bo potrzebny będzie klej, ale składanie jest łatwe, a efekt końcowy zadowalający.Potrzebujemy dwóch kartek w kształcie jednakowych kwadratów, moje mają bok 10cm. Kolorowego papieru do wyklejenia pyszczka, ja użyłam starych gazetek reklamowych. Oczywiście buzię kotkowi można narysować, wyklejanie nie jest konieczne. W takim wypadku potrzebne będą przybory do rysowania. Aha i wspomniany klej i nożyczki. A gdy to zbierzemy zabieramy się do pracy.Zaczniemy od zrobienia tułowia. Bardzo proste, raptem dwa złożenia. Składamy naszą kwadratową kartkę na pół po przekątnej, a później wywijamy ogonek, czyli zginamy kartkę "pod spód" tak by taki mały ogoneczek wystawał. tułów gotowy. Na zdjęciu czarnymi kropkami zaznaczyłam miejsca złożenia.Teraz głowa, odrobinę trudniejsza, ale nie ma się co bać. Robimy tak jak z tułowiem, czyli składamy nasz kwadrat po przekątnej na pół - mamy trójkąt. Teraz musimy zagiąć górę - to będzie czubek głowy. Czynność ta pokazana jest na małym zdjęciu nr2. Jeszcze pozostało nam wywinąć uszy. Musimy zaznaczyć połowę naszej pracy, więc albo lekko naginamy lub zaznaczamy od linijki. Ten punkt który wyznacza oś, jest miejscem, w którym zaginamy kartkę. A dwa punkty u góry pokazują, do których miejsc wygięte fragmenty mają przylegać(nr3). Odwracamy i... głowa gotowa :)Pozostało nam skleić kotka, czyli odwracamy i tułów doklejamy do głowy, jeśli ogonek lub uszy się odginają, je także możemy podkleić.  Oczy i nosek wycięłam ze wspomnianych reklamówek, bo to małe kółka więc znalazłam fragmenty w odpowiednim kolorze a przy tym bez literek :) Dwa większe kółka i dwa mniejsze z wyciętymi trójkątami i dodatkowy trójkącik - nosek


 Wycięte części lądują na kociej mordce, dorysowałam jeszcze wąsiska i buzię i już. Moja praca na dziś skończona. Powodzenia!Jeśli opis nie wyjaśnia wszystkiego pytaj śmiało w komentarzach, ja odpowiem:)

23 komentarze:

 1. świetne i bardzo proste :*

  OdpowiedzUsuń
 2. Super :)) Zapiszę sobie gdzieś Twojego bloga. Można tu znaleźć wiele fajnych rzeczy. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzięki za miły komentarz, dla mnie bardzo ważny bo często zastanawiam się nas sensem prowadzenia tego bloga.

  OdpowiedzUsuń
 4. Super, właśnie szukałam zabaw dla małej kuzynki. Jest oczarowana pomysłami.

  OdpowiedzUsuń
 5. Super pomysł , bardzo mi się podoba 5/5

  OdpowiedzUsuń
 6. Super pomysł, świetna zabawa... sio od komputera, robimy kotka ;););) dziękuję i pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 7. Super pomysł !!!

  OdpowiedzUsuń
 8. dzięki wszystkim, to bardzo proste orgiami dla maluszków :)

  OdpowiedzUsuń
 9. To jest super blog moja mała świetnie się bawiła przy robieniu kotka a blog juz poleciłam wszystkim znajomym

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. aż się czerwona zrobiłam, tyle miłych słów ;)

   Usuń
 10. super kotek :) robimy kociarnie

  OdpowiedzUsuń
 11. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 12. Proste, ale świetne pomysły...to właśnie coś czego szukam dla moich dzieci na zajęcia świetlicowe. Będę zaglądała częściej:)

  OdpowiedzUsuń
 13. Świetny pomysł. W sam raz na zajęcia otwarte dla przedszkolaków :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Szukałam kotka origami znalazłam! Łatwe proste i szybkie do zrobienia! Czekam aż zrobisz go bez kleju:)

  OdpowiedzUsuń
 15. Super łatwy prosty i słodki tego szukałam! PS: czekam na kotka bez używania kleju prośba zrobisz biało szarego kotka?

  OdpowiedzUsuń
 16. Super 100000000000000000/1000000000000000

  OdpowiedzUsuń
 17. Świetne, super kotek :) Jest bardzo śliczny, piękny i łatwy do zrobienia. Natknęłam się na ten blog przez przypadek, ale myślę, że zapiszę go w zakładce "ulubione" i polecę mojej ulubionej kumpeli :) Masz talent, a twój blog oceniam jak 1000/10 :) Brawo, trzymaj tak dalej i prowadź tego bloga do końca świata i jeszcze dłużej ;) Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Dziękuję :) Bardzo pomocne i super wytłumaczone, zrobiłam 2 kotki mniejszego i większego są super! :D

  OdpowiedzUsuń