niedziela, 10 lutego 2013

Walentynkowe mini serduszka z papieru

Z okazji Dnia Św. Walentego zrobiliśmy już serce techniką origami, jeszcze raz sięgniemy po papieroplastykę i zrobimy prawdziwe cudeńka z papieru. Miniaturowe serduszka! W przeciwieństwie do poprzedniego, te będą przestrzenne.

Będziemy potrzebować papieru w formacie A4  w jakimś romantycznym kolorze:) Nożyczek, ołówka i linijki i to wszystko jeśli chodzi o narzędzia i materiały.


Zaczynamy.
1.Wzdłuż długiego boku kartki rysujemy linię w odległości 1,5cm od krawędzi i każda kolejną 1,5cm od poprzedniej - ilość linii -lub jak kto woli pasków- dowolna, podpowiem tylko, że z jednej wyjdą nam cztery serca.
2. Wycinamy, jeśli macie kilka pasków to po ostatniej linii. Ja, jak widzicie wycinam wzdłuż drugiej.
3. Wycięty pasek składamy na pół
4. Jeszcze raz na pół.
5. Rozkładamy i widzimy, że powstały nam wyraźne, prostokątne moduły.
6. Wycinamy je, czyli tniemy pasek wzdłuż linii narysowanych i tych powstałych ze składania. Jeden wycięty  prostokąt, to jedno serduszko.
Teraz zabieramy sie za właściwą część pracy, czyli serce.
7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.  Te punkty to kolejne etapy składania prostokątnej karteczki. Zobaczcie ilustrację. Zaczynamy od złożenia narożnika  w kierunku górnej krawędzi prostokątu, powstaje trójkącik. Teraz kolejne złożenie, jest tylko jedna możliwość w którą stronę - po papierze :) Gdy pierwszy raz widziałam instrukcję wykonania, bałam sie, że jak zacznę składać, to pomylę, w która stronę, ale nie da się, karteczka sama podpowiada jak ją zaginać. Jeszcze jedna uwaga, jak widzicie ja mam papier, który jest kolorowy tylko po jednej stronie, jeśli taki macie to lewą stroną połóżcie do siebie. Gdy tak składając, dojdziecie  do punktu 13 zobaczycie, że dalej sie nie da.
14. Ten mały prostokącik który wystaje, będzie naszą zakładką, wycinamy go w kształt trapezu.
15. Wsuwamy w kieszonkę, którą zobaczymy na boku zagięcia.
16. Oto rezultat naszych działań. Trójkąt, prawie serce, ale jeszcze jakieś takie płaskie i bez wyrazu.
17. By nabrało serduszko kształtów musimy mu ścisnąć boczki, a kciukiem wcisnąć środek w najdłuższym boku.
18. Przypłaszczmy odrobinę "skrzydełka" naszego serca i zaznaczmy  łuki (można to zrobić w wyobraźni lub faktycznie ołóweczkiem narysować). Ostatnia czynność to wycięcie po linii zaznaczenia ładnych łuków.Jak się okazało bardzo łatwo zrobić takie malusie serduszko.  Można ich zrobić naprawdę dużooo w różnych kolorach, bo to składanie jest wciągające, tak więc życzę powodzenia. Taka masa różowych i czerwonych serduszek może zdobić parapet w pokoiku na Walentynki.
Pamiętacie nasze jabłko z butelki plastikowej? Czerwone serduszka można do niego wsypać, a wtedy jabłko stanie się świetnym upominkiem, wspaniałą walentynką dla kochanej osoby. To tak na wypadek  gdybyście zamiast robić kartki walentynkowe chcieli coś innego :)
zobacz JABŁKO
Miłej zabawy!:) Jeśli opis nie wyjaśnia wszystkiego pytaj śmiało w komentarzach, ja odpowiem:)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz