niedziela, 6 października 2013

Piesek z ręcznika - zabawka zrób to sam

Jak to bywa z odmętami internetu, przy okazji poszukiwania instrukcji jak ozdobnie składać ręczniki znalazłam inspirację jak w prosty sposób zrobić zabawkę. Tak, ten sympatyczny piesek ze zdjęcia to nic innego jak mały ręcznik do twarzy odpowiednio złożony, upięty i ozdobiony. Jeśli więc głowisz się w co bawić się z Twym dzieckiem i z czego możecie zrobić zabawkę to odpowiedź wisi w łazience :)
Jeśli chodzi o trudność wykonania, to jedyna trudność jaką dzieci napotkają podczas tej zabawy to przyszywanie guzików. Ja nauczyłam się przyszywać guziki jeszcze w przedszkolu i tego wymagam od mych podopiecznych, ale to oczywiście żart, każdy nauczy się w swoim czasie. Niektórzy nie nauczą się przyszywać guzików nigdy i to niestety już nie jest żart...
Wracając do tematu. Dzieci, które są już po nauce przyszywania guzików nie będą miały większych problemów. Dla innych może ten piesek stanie się motywacją do nauki. Jest jedna prosta zasada im młodsze dziecko tym większa igła będzie bezpieczna, a tym samym większy guzik. Dzieci, które są zbyt małe by samodzielnie obsługiwać igłę zapewne mogą liczyć na pomoc opiekunów albo zastąpić guziki kółeczkami wyciętymi z papieru samoprzylepnego.Wyliczmy rzeczy potrzebne do wykonania pieska. Podstawa to mały ręczniczek do twarzy - dalej - gumki recepturki, materiał na psie uszy, gotowa kokarda lub tasiemka do jej wywiązania,wspominane guziki, dwa w kolorze oczu i jeden w kolorze psiego nosa, do guzików trzeba dobrać nici i odpowiednią igłę, spinacze (klamerki) do bielizny i nożyczki. To wszystko. Pies prawie gotowy, teraz trzeba go tylko zrobić.Zaczynamy:
1 i 2. Ręczniczek rozkładamy na stole. Oba boki zwijamy ciasno do środka, ma być symetrycznie. By wałeczki się nie rozkręcały przypinamy klamerkami.
3. Zwinięty ręcznik składamy na pół. Jak widać na zdjęciu szczelina między wałeczkami jest widoczna, czyli gładką stroną do środka.
4. Po złożeniu ręcznika na pół mamy cztery wałki. Gumką recepturką przewiązujemy nasze wałeczki tworząc tym samym psie łapy. Odległość od końca trzy "dorosłe" palce.
5. Można już pozbyć spinaczy, a miejsce zgięcia ręcznika nacisnąć tak by dotknęło miejsca związanego gumką. Będziemy mieć dwie bliźniacze części.
6. Jedną z tych części przewiązujemy gumką. Tworzymy pyszczek. Odwracamy pieska do siebie tak byśmy widzieli szczelinę między wałkami. To przód. Poprawiamy pyszczek i łebek. Zróbmy tak by to wszystko razem przypominało psa.
7. Doszywamy guziki - oczy i nos psa (lub tak jak pisałam doklejamy z papieru samoprzylepnego).
8. Pod pyszczkiem zawiązujemy kokardę.
9. Z materiału wycinamy prostokąt z zaokrąglonymi rogami. Ma on być odrobinę dłuższy niż wysokość psa. Zawsze lepiej dłuższy niż krótszy, bo taki można jeszcze przyciąć. Z długością uszu można eksperymentować, wszak niektóre psy niemal depczą sobie po nich...
10. Wycięty prostokąt przeciągamy przez głowę i gotowe :)W ten oto sposób mamy nowego członka zabawkowej rodziny. Pies wydaje się być sympatyczny i co najważniejsze nie gryzie! Nie ma czym:)3 komentarze: