niedziela, 27 października 2013

Duchy- dekoracje na Halloween.

Duchy- dekoracje na Halloween. Halloween tuż tuż, więc na blogu drugi pomysł dekoracji na halloween'ową noc. Czego nie może zabraknąć owego wieczoru? Oczywiście duchów!
Te tu - obiektywnie, a może nieobiektywnie oceniając - sympatyczne duszki są zrobione z papieru toaletowego. Czas wykonania bardzo krótki, nawet nie zaczęłam mierzyć, tak więc możliwe do wykonania także dla tych bardzo niecierpliwych. Trudność wykonania? Chyba już łatwiej się nie da ;) Dobre dla małych i dużych, a i dla tych całkiem dużych też. Dekoracja na imprezę z okazji Halloween od przedszkola po akademik :)Potrzebujemy ładną gałązkę, przynajmniej jedną, ale jak się rozkręcicie w produkcji duchów, to kto wie ile... czyli zaczynamy od spaceru, ale nie ogołacamy drzew i krzewów tylko szukamy na ziemi ! A jak wrócimy, kierujemy się do toalety po papier toaletowy i właściwie to, co najważniejsze już jest. Jeszcze sięgnijmy po czarny flamaster, klej i sznurek.Zabieramy się do pracy:
1. Z rolki papieru urywamy dwa płatki.
2. Owe dwa płatki składamy na pół po linii perforacji.
3. Teraz trzeba pobawić się w wydzieranie i odrywać krawędzie kawałek po kawałku kształtując duszka (coś na kształt krzywej łezki) Młodszym artystom można wstępnie wyciąć potrzebną formę, a maluchy niech wystrzępią linię cięcia. Starsze dzieci lub manualnie sprawniejsze niech robią same.
4. Mazakiem rysujemy buzię. Moje duchy są straszące, ale można przecież zrobić wesołe duszki.
5. Sięgamy po sznurek i mocujemy do gałązki tak by stworzyć zawieszki. Długość trzeba dobrać indywidualnie.
6. Wybieramy miejsce na gałązce i przewieszamy ducha. Można go podkleić, bo są one lekkie i chętnie sobie odlatują...Jak widzicie dziś zaliczyliśmy kolejne cudo z papieru... z papieru toaletowego Dzieło już zrobione. Teraz trzeba dla naszych mobili znaleźć miejsce. Nie muszą wisieć, można je zatknąć za gałkami od szafki lub położyć, ale to wtedy gdy duszki wiszą sobie na wyższych gałązkach.Ostatnio mam mało czasu dla bloga, ale może jeszcze mi się uda coś wstawić w temacie "dekoracje na Halloween" zanim 31 października nastanie.

Pamiętajcie, że 31 to nie tylko Halloween ale też Dziady i Noc Zaduszkowa, w którą wszystkie dusze, które nie zostały zbawione przybywają do naszego świata.

aktualizacja:
Oto linki do innych Halloweenowych dekoracji:
DIY Czarny kot z talerza - proste dekoracje na Halloween 
DIY Dynie - proste i tanie dekoracje na Halloween
DIY - girlanda - proste dekoracje na Halloween
Dynia - dekoracja na Halloween

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz