wtorek, 8 października 2013

Mini kredki - akcesoria dla lalek DIY

Tym wpisem otwieram nowy dział, akcesoria dla lalek DIY, po polsku mówiąc zrób to sam ;) Pierwsze są miniaturowe kredki bardzo, ale to bardzo łatwe do zrobienia. Wpis ten zaciekawi wszystkie te dzieci - w większości zapewne dziewczynki - które kompletują swym laleczkom dom.Materiałów potrzebujemy naprawdę niewiele. Kredki (te prawdziwe oczywiście), nożyczki, wykałaczki i jeśli mama pożyczy to bezbarwny lakier do paznokci.Lista przyborów i materiałów była krótka i opis wykonania też nie będzie bardzo długi.
Zaczynamy:
1. Wykałaczce odcinamy końcówki, tak na oko, trzeba dostosować do wielkości lali, dla której cała ta impreza. Dla lal typu Barbie czy Monster High proponuję nie dłuższe niż 2cm. Do tego punktu jeszcze jedna ważna uwaga, odcinaną końcówkę trzeba trzymać bo inaczej odskoczy i może być "kuku", wierzcie, latają jak szalone. Pomagamy sobie lub używamy wszystkich dostępnych palców do trzymania wykałaczki z obu stron.
2. Kredką kolorujemy czubeczek wykałaczki
3. Tą samą kredką malujemy trzon naszej miniatury (wykałaczki)
4. Pokolorowany trzonek naszej kredeczki lakierujemy.Można zrobić cały komplet kredek w bogatej gamie kolorystycznej. Za kubeczek na te kredki może posłużyć jakaś nakrętka np od pasty do zębów (ale taka starego typu, te współczesne z punktu widzenia lalek to raczej miski)
Na koniec BARDZO WAŻNA UWAGA akcesoria dla lalek - czyli też te robione przez nas kredeczki - to prawdziwy drobiazg nie mogą trafić w łapki maluszków, które potrafią być prawdziwymi odkurzaczami! To zabawka dla starszych dzieci... uff moje sumienie już czyste miłej zabawy:)

2 komentarze:

  1. Ja swoje malowałam farbkami.

    OdpowiedzUsuń
  2. Super pomysł! W dodatku ta świadomość, że zrobiło się je samemu! Pozdrowienia i dzięki za fajną inspirację.

    OdpowiedzUsuń