sobota, 13 stycznia 2018

Zimowe obrazki - klej i akwarela

Zabawa malarska, bardzo ekspresyjna i fajna, ale uwaga, bo rozłożona w czasie na dwie tury, trzeba to wziąć pod uwagę podczas planowania pracy. Pierwsze działanie z klejem, po przerwie na jego wyschnięcie zaczyna się szał akwareli.
Wysychanie kleju można przyśpieszyć układając przy kaloryferze lub wspomóc suszarką.


Potrzebujemy, wiadro Wikolu i patyczek do niego:) Dobry karton, dobry to znaczy grubszy niż ten typowy do drukarki coś z gramatury brystolu (fachowo od 150-300 g/m²). Poza tym akwarele i przybory do malowania, jeśli chodzi o pędzle to można poszaleć i dać coś grubszego. 1. Wykonujemy szkic ołówkiem, taki ogólny plan zimowego tematu
2. W drugim kroku malujemy wzór klejem, nabieramy na wykałaczkę i pozwalamy ściekać stróżce tworząc jednocześnie kształt, jeśli to trudne można patyczkiem sunąć po kartce, można także miejscami podmalować pędzelkiem, urozmaicając kreskę, bądź sugerując jakieś cieniowanie. Pozostawiamy klej do wyschnięcia.
3. W kolejnym kroku szalejemy akwarelą, tworząc dowolne plamy i kształty, a może wręcz chlapnięcia? Ryzykujcie, próbujcie, działajcie... Jak widać farba spływa z kształtów malowanych klejem pozostawiając je białymi. Bawiąc się w ten sposób można tworzyć obrazy o wielorakiej tematyce, pomyślcie o barwach jesieni!!  


2 komentarze: