niedziela, 13 stycznia 2013

kwiat - recycling butelki typu PET cz.2

Druga część recyclingu, czyli ciekawej zabawy dla naszych eco dzieci. Z naszych dwóch butelek zostały ich górne części. Teraz je zmienimy w piękne kwiaty. Będą one stanowiły świetną ozdobę w pokoju dziecka. Zatem zaczynamy.
Oto te kwiaty, w sumie bardzo proste do wykonania, z niewielką pomocą przy wycinaniu kształtów z butelki poradzą sobie z ich zrobieniem nawet małe dzieci.Do wykonania kwiatuszków potrzebne nam będą resztki butelek z poprzedniej zabawy, czyli góra od dwóch plastikowych  petów. Bibuła, kolorowe farby, klej, nożyczki, mazak, patyczek lub drucik do zrobienia łodygi.


Z butelek odcinamy górną część, cięcie wykonujemy w tym miejscu, w którym butelka traci kształt lejka, lub odrobinę niżej. Myślę, że dobrze jest to zaznaczone na poniższym zdjęciu. Jeden lejek, to jeden kwiat, sami zdecydujcie ile ich do bukietu potrzeba;) Na tym butelkowym lejku zaznaczamy pięć punktów, to będą granice płatków i w tych miejscach przecinamy butelkę aż do samej szyjki. W tej chwili można też obrysować łuki, czyli kształt płatków. Gdy już wykonamy pięć cieć, odginamy płatki, przy samych szyjkach. Gdy nie chcą się odgiąć i wracają do pierwotnego kształtu, spróbujcie naciąć jeszcze bardziej, może być ciężko bo plastik  w tym miejscu jest grubszy. Nie zapomnijcie wyciąć łuków stanowiących o urodzie płatków. To koniec naszej pracy w części "bezbarwnej" zabieramy się za kolory.


Płatki wycięte i odgięte, proszą się o pomalowanie, więc sięgamy po farby. Dowolny kolor, dowolny wzór, działamy tak, jak nam podpowiada wyobraźnia. Pędzlem czy palcem wszystko jedno, ważne by od spodu! Bo chcemy by prawa, właściwa strona kwiatka miała ładny połysk. Gdy płatki wyschną, trzeba zrobić środek i do tego właśnie użyjemy bibuły. Trzeba z niej uformować kulkę, sporą kulkę, taką by wypełniła wlot butelki. Nasmarujmy klejem tę część, którą wkładamy w środek. I co więcej? Możemy tak zostawić kwiaty i ustawić na półkach lub dokleić im nóżki i powtykać w doniczki. Łodygi doklejamy do nakrętki, za pomocą karteczki nasmarowanej klejem, lub jakiejś taśmy.  Chyba to dobrze widać na małym zdjęciu numer cztery.


Tak, to już jest koniec :) To co zostało z butelek przyda nam się jeszcze jeden raz. Miłego dnia przy miłej zabawie.


recykling butelki typu PET cz.1
recykling butelki typu PET cz.3


Jeśli opis nie wyjaśnia wszystkiego pytaj śmiało w komentarzach, ja odpowiem:)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz