piątek, 12 kwietnia 2013

Eco laurka czyli pomysł na recycling.

Laurka jest dobra na wszystko, na imieniny, na urodziny, na wszelkie rocznice, podziękowania, dni świąteczne i ot tak, z czystego serca, a jak jeszcze laurka jest z surowców wtórnych, to dodatkowo jest dobra dla środowiska. Podsuwam więc pomysł na eco laurkę. Zrobić ją można ze starych notesów, lub tych dostarczanych z rachunkami, z opakowania po jajkach i starych guzików. Rozejrzyjcie się wraz z dziećmi po domu, może coś więcej da się utylizować... może znajdziecie coś czemu da się nadać nowe życie tym samym ratując ową rzecz przed koszem na śmieci.Jak zrobić eco laurkę. Zgromadźmy potrzebne rzeczy. Każdy znajdzie pewnie coś innego. Ja tu napiszę co mi się przydało. Do zrobienia kwiatuszków potrzebne są opakowania po jajkach i guziczki. Ważne będą jakieś okładki, np z notesów dodawanych do rachunków. Farby, klej, nożyczki, inne przybory opcjonalnie, zależnie od inwencji Waszych podopiecznych.Zatem zaczynamy, sprawa jest dość prosta zarówno dla dużych jak i małych artystów.
1. Decydujemy się na kształt laurki, jaki on będzie podpowie nam sama okładka. Ja wycięłam tylko narożnik bo tak mi sugerował nadruk na notesie; zielona strona poszła na tył, więcej już jej nie zobaczycie :)
2. i 3. Z innego notesu wycinamy trawę i przyklejamy na front laurki. Całkiem dobrze gdy trawa jest zielona, ale żółta jak zboże też może być.
4.Ten punkt to propozycja tego co może być w środku, serca, koła, kwiaty, po jednej stronie w kolorach po drugiej gładkie jako miejsce do zapisania życzeń.
A teraz to, co najważniejsze, to, co stanowi o charakterze tej laurki czyli eko kwiatuszki.
5.Z opakowania po jajkach wycinamy formę kielichów kwiatowych. Jak widzicie na załączonym obrazku linia cięcia zaznaczona jest na odległość ok 1cm od dna formy po jajeczku.
6.Malujemy kwiatki farbami i suszymy.
7. Po wyschnięciu każdy kielich rozpłaszczamy, nie boimy się, że forma pęknie, te pęknięcia nadają eco charrrrakterek kwiatkom
8. Wklejamy, bądź - gdy dzieci są już po kursie szycia - przyszywamy guziczki (tekturka tego opakowania jest miękka, łatwo się przyszywa)
9. Od spodu kwiatek smarujemy klejem i przyklejamy gdzieś w obrębie wcześniej przyklejonych trawek.
Laurka już gotowa.Jak widzicie sprawa okazała się być łatwą, więc jeśli chcecie swym pociechom podsunąć pomysł na laurkę, to może właśnie na taką w ekologicznym stylu.A to laurka zrobiona przez moją sporo młodszą koleżankę, utrzymana w tym samym charakterze ale przy wykorzystaniu innego notesu - tym chyba elektrownia uszczęśliwia ludzi ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz