poniedziałek, 13 października 2014

Jak wygląda Pani Jesień? - recyklingowe jesienne inspiracje, malowanie liści

DIY, dziś proponuję zrobić proste dekoracje jesienne. Połączymy recycling z pomysłem na jesienną pracę plastyczną i wyjdą nam widoczne na zdjęciach jesienne laleczki, kukiełki przedstawiające Panią Jesień... Po kasztanowych cudach przychodzi czas na malowanie liści, a to mówię Wam przednia zabawa.

 


Do wykonania jesiennej pracy potrzebujemy kilku rzeczy: jeden listek, farby, najlepiej akrylowe lub tempery o konsystencji pasty, to co do farb potrzeba czyli pędzel, woda itp., rolka po papierze toaletowym i odrobina kleju wikolowego.


Zaczynamy zabawę:
1. Na liściu malujemy buzię z której Pani Jesień będzie zadowolona, każdy po swojemu, tak jak sobie ją wyobraża. Farba nierozwodniona taka prosto z tubki, bo musi być kryjąca...Malujemy najpierw kształt buzi jasną farbą, odrobinę niech podeschnie i malujemy dalej, oczy, usta, coś jakby nosek...
2. Gdy malowana buzia schnie zajmujemy się rolką po papierze toaletowym, czyli korpusem lalki. Malujemy go w dowolnym jesiennym kolorze.
3. Liść przyklejamy do rurki i figurka gotowa.

 

Jak widzicie zabawa bardzo prosta, a efekt fajny, figurka "Pani Jesień" jak najbardziej pasuje do postawienia w  kąciku jesiennym wśród innych jesiennych dekoracji.Nie wiedzieć czemu moja Pani Jesień jakby z lekka wystraszona, lub raczej zmartwiona, może idzie zima?

5 komentarzy:

 1. Aleksandro, jestem zachwycona Twoimi pomysłami i Twoimi pracami.
  Nawet nie masz pojęcia, jak bardzo mi pomogłaś!

  Będę stałym gościem, lojalnie ostrzegam!

  ;-)

  Maelka

  OdpowiedzUsuń
 2. Uffff!

  ;-)

  Bardzo się cieszę.

  OdpowiedzUsuń