czwartek, 12 lutego 2015

Akcesoria dla lalek - DIY wata cukrowa...

Dziś czwartek i to ten tłusty więc na blogu słodkości, ale nie dla nas ludzi niestety, a dla miniaturowego świata lalek...
Prosty przepis na watę cukrową :) w kilku krokach można zrobić małe słodkie akcesoria dla lalek, które przydadzą się jako deserek, słodkie małe "co nie co". Tylko Wy nie próbujcie, bo w smaku ten deserek okaże się odrobinę waciany.

 
 
Do wykonania miniaturowej waty cukrowej potrzebujemy: taśmy dwustronnej, pasteli, nożyczek, lakieru do paznokci, a może lepiej lakieru do włosów, wykałaczki i odrobiny waty.
 
 
 
 
Zaczynamy:
1. Ścinamy czubek wykałaczki, a powstałą w ten sposób końcówkę oklejamy taśmą dwustronną. Gdzieś tak na długość ok 1cm.
2. Rozkruszamy odrobinę pasteli w kolorze w jakim chcemy mieć watę. (Chyba, że chcemy białą, wtedy pomijamy punkt 2 i 3)
3. W rozkruszonej pasteli pudrujemy kawałek waty, tzn obtaczamy, wcieramy i uciekamy się do wszelkich innych sposobów by nadać wacie kolor.
4. Wydzieramy długi, ale cienki kawałek waty. Doklejamy końcówkę do oklejonego czubka wykałaczki i delikatnie nawijamy n wykałaczkę formując kształt waty.
5. Lakierem do paznokci podklejamy odstające, niegrzeczne końcówki waty. Wystarczy "liznąć" pędzelkiem zamoczonym w lakierze w kilku miejscach uformowany kształt waty, pamiętając by czynić to zgodnie z układającym się włóknem.
Druga opcja to spryskać naszą mini watę lakierem do włosów. Ja akurat takiego nie miałam więc dla mnie była opcja z lakierem do paznokci i tę przetestowałam, lakier do włosów Wy testujcie jeśli chcecie ;) 
6. Odcinamy dół wykałaczki tak by uzyskać pożądaną, pasującą do rączki lalki długość patyczka od waty cukrowej.
 
 

 
 
Opis jak zwykle może wydawać się nieco zawikłany, choć staram się jak mogę pisać przejrzyście i logicznie, ale zobaczycie w trakcie pracy wszystko się rozwikła:)
 
Smacznego dla wszystkich lalek, którym się poszczęści i będą miały okazję skosztować zrobioną zdolnymi rączkami watę cukrową.
 
 
 

6 komentarzy:

 1. nie mamy lalek, ale taką watę chętnie zrobimy
  zapraszamy do nas
  blotodlazuchwalych.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. O, jakie cudowne :) Moja młodsza siostra ma kolekcjonerską lalkę Pullip, na pewno ucieszy się, kiedy jej pokażę ten tutorial ;)

  http://nevermind-factory.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Wata jak prawdziwa wyszła. Prosta i pomysłowa :).

  OdpowiedzUsuń
 4. Zrobiłam z 15! Jestrm mega kolekcjonerem kucyków pony i dlatego to uwielbiam!

  OdpowiedzUsuń