wtorek, 8 grudnia 2015

DIY - Świąteczna układankaŚwiąteczna układanka to zabawka DIY (zrób to sam), do zrobienia RAZEM z kimś dorosłym, bo będziemy używać nożyka!Potrzebujemy ładnego obrazka z motywem świąt Bożego Narodzenia, może to być ilustracja z czasopisma, ilustracja własna, bądź obrazek z kartki świątecznej oraz podstawowe przybory, klej, nożyczki, dla dorosłych nożyk do papieru.
1. i 2. Wybieramy motyw. Teraz mamy dwie drogi przygotowania układanki. Na odwrocie wybranego obrazka przyklejamy patyczki, a gdy klej wyschnie i złapie to co kleimy, rozcinamy patyczki-fragmenty układanki nożykiem i to jest zadanie dla nas. Druga opcja to taka, że odrysowujemy na odwrocie obrazka patyczki, jeden obok drugiego, rozcinamy powstałe paseczki nożyczkami i dopiero wtedy przyklejamy. Każda droga ma swe plusy i minusy, wybór należy do Was.
3. Układamy przygotowane fragmentyUwaga dla nie posiadających patyczków w takiej ilości. Do przygotowania układanki nie są one tak bardzo potrzebne, można wybrany obrazek przykleić do tekturki i porozcinać na dowolne fragmenty. Trzeba jednak mieć na względzie, że układanka na patyczkach będzie trwalsza i łatwiejsza do dopasowywania podczas zabawy, bo nie będzie się wyginać, nie będą się odginać rogi i nie zdmuchnie się podczas układania.


4 komentarze:

  1. super pomysł, wykorzystaliśmy podczas Wielkanocy - dzięki! ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Fajna, kreatywna zabawa! :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Ja też rozlałem kawę na patyki i wyszło dobrze. Prawdziwi twórcy istnieją z przypadku!

    OdpowiedzUsuń