środa, 1 listopada 2017

Dekoracja jesienna. Dynia, bibuła i papierowy ręcznik.

Wielki powrót małą dynią.
Na podbicie atmosferki jesiennej, dodanie kolorytu szarości za oknem, zróbmy z naszymi dzieciakami, dzieciaczkami i dziecinami bardzo łatwe i kolorowe dynie. Ze względu na łatwość wykonania może to być zabawa dla maluchów. Niewiele materiałów, niewiele czynności i mało czasu to recepta prawie idealna... prawie, bo realizm dyni trzeba sobie dopowiedzieć ;)

Potrzebne materiały: ręcznik papierowy, bibuła kolor pomarańczowy i zielony, wełna w kolorach natury, nożyczki, opcjonalnie przybory do malowania by podrasować dynię.Jesienna dekoracja DYNIA Z BIBUŁY instrukcja krok po kroku
1. Udzieramy sobie kilka części ręcznika papierowego, ile nie określam i więcej tym większa dynia. Miętolimy i kształtujemy kształt kulisty, owijamy całość równie zmiętoloną pomarańczową bibułą. Tworzymy coś co przypomina kulę.
2. Ucinamy sobie wełny kawałek i zawijamy nasza kulę zabezpieczając przed rozwinięciem. węzy robimy takie jak przy obwiązywaniu prezentów krzyżując sznurki. Koniec wiążemy na kokardę.
3. Z jednej strony wciskamy nieokreślony kształt wydarty i zmiętolony z zielonej bibuły, ma to przypominać zieleń liścia. Choć po prawdzie liść u samej nasady dyni nie rośnie więc decyzję o tym liściu pozostawiam Wam.
4. Na koniec by podrasować nasze dynie, by nadać im odrobinę "realizmu", możemy za pomocą farb popryskać i podmalować całość w fajne, kolorowe  łatko-ciapki.Tak, to już koniec. Uwinęliśmy się w chwilę, dłużej dynie będą schły:) Zaletą tak szybkiej roboty jest to, że można dyni zrobić więcej podczas jednych zajęć i udekorować pokoje czy sale ich sporą ilością.

Po inne jesienne pomysły zajrzyjcie do działu JESIEŃ

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz