niedziela, 17 grudnia 2017

Proste ozdoby na choinkę - recyklingowe skrzaty.

Prezentuje Wam skrzata. Małego recyklingowego skrzata i jego kolegę. Obaj są zrobieni ze stożków wyciętych z opakowania po jajkach. Jak tylko w domu pojawi się choinka, zamieszkają w jej gałęziach.

Dla tych, których stresuje myśl bawienia się opakowaniami po jajkach. Zawsze można je podpiec w piekarniku, wysoka temperatura wybije wszystko.

Do przygotowania takich małych urwisów potrzebujemy:
Wspominanego opakowania po jajkach, tasiemek, przyborów do malowania, mazaków do rysowania buziek, nożyczek i kleju.


Zgromadziliście już wszystkie potrzebne materiały? To zaczynamy!
1. Wycinamy stożek z opakowania po jajkach.
2. Szkicujemy buźkę. Uważaj, oczy które narysujesz będą się na Ciebie patrzeć przez długi czas, rysuj rozważnie, postaraj się o sympatycznego skrzata.
3. Naszkicowane dzieło kolorujemy.
4. Teraz już właściwe skrzat gotowy. Pozostaje jedynie przekłuć czubek stożka (moje już miały otworki) i przewlec tasiemkę, długość zależy od Ciebie. Jaką masz choinkę? Jeśli gałązki jak u chudziny, to nie trzeba długiego sznurka. Pamiętaj także by końce sznurka wystawały od dołu w formie nóżek. Może także być konieczność zrobienia pętelki by zblokować tasiemkę w otworze u szczytu stożka. Używaj też kleju dla wzmocnienia mocowania.
5. Ostatnia rzecz to doklejenie bucików. Mogą to być kółeczka wycięte z resztek opakowania.Ozdoba świąteczna z opakowania po jajkach. Ręcznie wykonane ozdoby świąteczne, to zawsze coś fajnego. No spójrzcie mu w oczy, od razu widać, ze życzy nam WESOŁYCH ŚWIĄT :)
...ehhh ci dwaj już tylko czekają na prawdziwą choinkę.... tymczasem dałam im taką, wydrukowaną ;)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz