wtorek, 5 grudnia 2017

Aksesoria dla lalek - choinka do domku dla lalek - zabawka diy - stylizujemy choinkę :)

Dziś poruszymy temat z serii zrób to sam. Akcesoria dla lalek. Ubierzemy i wystylizujemy choinkę dla lalek. Bardzo prosta akcja i w dużej mierze zależna od inwencji twórcy oraz od materiałów plastycznych, które posiada. Gwarantuję, każda przyzwoita lalka będzie dumna z takiego świątecznego drzewka.


Co nam potrzeba: Podstawa to szyszka. Później druga ważna rzecz, to farba w kolorze choinkowym. A dalej już pełna dowolność, mogą być potrzebne koraliki, jakieś kolorowe kartony, być może złote niteczki, kordoneczki i wszystko to, czym można przystroić świąteczne drzewko. Do tego klej lub taśma dwustronna i takie rzeczy jak nożyczki, pędzle czy kubek z wodą.
Zatem, jak ubrać choinkę? Jakie są trendy w tym roku? :)

1. Najpierw trzeba ją pomalować na zielono. Szyszka w dłoń, pędzel w dłoń i do dzieła.
2. Poprzyklejać ozdoby, i dla przykładu u mnie gwiazda wycięta ze złotka z bombonierki lub ciasta (nie pamiętam), oraz  koraliki, perełki i drewniane, czerwone.
I to tyle, oczywiście nie daje tu jakiegoś szczegółowego opisu, bo i po co... Jeśli macie kolorowe nici, można zrobić łańcuchy. Jeśli macie koraliki, można dokleić taśmą dwustronną lub klejem. Trochę waty i już macie śnieg, kuleczki ze sreberka to są wspaniałe bombki.. naprawdę mnogość pomysłów. Tylko odrobinę chęci, a natchnienie przyjdzie ;)


Zapraszam do zabawy :)

Spójrzcie na inne świąteczne wpisy "Boże Narodzenie"

4 komentarze:

  1. Super pomysł! Śliczna choinka :)
    Chętnie dołącze do obserwujących, pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń
  2. Śliczna;) Kiedyś też robiłam taką szyszkową choinkę dla moich lalek, ale bombki lepiłam z plasteliny;D
    Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń