wtorek, 16 kwietnia 2019

"Scenka wiosenna" - praca plastyczna temat "wiosna".

Mamy za sobą scenki zimowe, jesienne i letnie, czwarty sezon przed nami - wiosna.

Dokładnej instrukcji krok po kroku nie będziemy pokazywać, bo przecież nie z tych samych miejsc zbieramy inspiracje, to ogólny zarys pomysłu; inne miejsca, inne marzenia, inne skojarzenia nasuną rozwiązania.

Stwórz scenkę, inscenizację istoty wiosny :) Do wykonania scenki potrzebujemy:  papierowy talerz, wszelkiej maści przybory do rysowania i malowania, nożyczki, klej, ewentualnie plastelinę do mocowania i fajne, znalezione przedmioty nawiązujące do wiosny.
Zaczynamy zabawę:
1   Talerz składamy na pół, jeśli chcecie umocować go tak, by na pewno  tył sceny nie odchylał się proponuję zajrzeć do instrukcji    "scenka zimowa"   w punkcie 2 jest dokładny opis.
2   Malujemy tło naszej scenki, czyli na jednej połowie tworzymy  niebo, na drugiej ziemię. Kolory wiosny niech rządzą.
3 Gdy pomalowany talerzyk wysycha, rysujemy postacie  bohaterów sceny i tu szalejemy z pomysłami i narzędziami, wszystko zależy od Was. Pamiętajcie tylko o dorysowaniu podstawek przy nogach, one będą potrzebne do podklejenia figurek, chyba, że zdecydujecie się na inne rozwiązanie mocowania np na bryłkę plasteliny - wtedy zwyczajnie wtykamy w nią figurki.
4  Ostatni punkt naszej zabawy. Zbieramy wszystkie elementy inscenizacji, ustawiamy i oczywiście przyklejamy do podłoża.Opowieść się zaczyna...


Naprawdę polecam, wykonanie tej bajkowej inscenizacji, to fajna zabawa w budowanie makiety pełnej wiosennych skojarzeń, dobry temat na pracę plastyczną o tematyce wiosny i efektowna wiosenna dekoracja.zerknij na pozostałe scenki:
Scenka jesienna
Scenka zimowa

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz