poniedziałek, 12 października 2015

"Scenka jesienna"- praca plastyczna temat jesień.

Zimą robiliśmy scenki zimowe, wiosną i latem nie robiliśmy nic, odpuściliśmy sobie, ale nadrobimy w przyszłym roku ;) Teraz zapraszam do zrobienia "scenki jesiennej"
Tak jak poprzednio, dokładnej instrukcji krok po kroku nie da się pokazać, bo przecież nie z tych samych drzew liście zbieramy. Pokażę ogólne podstawy, a później to już hulaj dusza! Wasza wyobraźnia podpowie Wam jaką inscenizację zaaranżować. U mnie widzicie spotkanie krasnali z kasztanem... Do wykonania scenki potrzebujemy:  papierowy talerz, wszelkiej maści przybory do rysowania i malowania, nożyczki, klej  i fajne, znalezione rzeczy nawiązujące do jesieni. 


Zaczynamy:
1   Talerz składamy na pół, jeśli chcecie umocować go tak by na pewno  tył sceny nie odchylał się proponuję zajrzeć do instrukcji    "scenka zimowa"   w punkcie 2 jest dokładny opis
2   Malujemy tło naszej scenki, czyli na jednej połowie tworzymy  niebo, na drugiej ziemię w jesiennych barwach. 
3 Gdy pomalowany talerzyk wysycha, rysujemy postacie - bohaterów jesiennych scen i tu szalejemy, farby, mazaki czy kredki to zależy od Was. Pamiętajcie tylko o dorysowaniu podstawek przy nogach, one będą potrzebne do podklejenia figurek.
4  Ostatni punkt naszej zabawy. Zbieramy wszystkie elementy inscenizacji, ustawiamy i oczywiście przyklejamy do podłoża.


Wraz z przyklejeniem ostatniego listka, ostatniej gałązki czy innego elementu naszej scenki, kończymy pracę, teraz pozostaje podziwiać:) Dwa krasnale spotykają kasztana... i bajkę można zacząć...Polecam, wykonanie tej bajkowej inscenizacji, to fajna zabawa, dobry temat na pracę plastyczną o tematyce jesiennej i efektowna jesienna dekoracja  dziecięcego pokoju, sali, świetlicy, czy klasy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz