sobota, 17 października 2015

"Ptaszysko z dwóch węzłów"- zabawki wykonane w domu, cuda z papieru, proste DIY

 Ptaszysko z dwóch węzłów. Prosta w wykonaniu praca plastyczna z wykorzystaniem kolorowej bibuły. Krepina to fajny materiał bogaty w kolor i fakturę, przy tym giętki, dość mocny  i plastyczny. Robiąc tego ptaka tworzymy formy wiązane przy okazji ucząc się  modelowania papieru. Ta zabawa to zwrócenie uwagi na wyszukanie kształtu w prostej, umownej formie.


Do wykonania tego ćwiczenia manualnego potrzebujemy zaledwie kilku rzeczy, kolorowej bibuły, nożyczek, mazaka oraz spinaczy sztuk dwie.


Zaczynamy:
1. Skręcamy pasek bibuły, im szerszy tym większe ptaszysko.
2. Robimy pierwszy węzeł blisko krawędzi - to głowa i dziób.
3. Robimy drugi węzeł w pewnej odległości od poprzedniego, ta "odległość" to szyja, a ten węzeł to kuperek. Odcinamy pozostałość bibuły ustalając tym samym długość ogona. Można nie obcinać jeśli długość jest ok.
4. To co ma być dziobem doprowadzamy do porządku obcinając odrobinę w kształt przypominający trójkąt, rysujemy mazakiem oczy, rozczapierzamy ogon, można go ponacinać. 
5. Teraz ostatnia sprawa - nogi. Zrobimy je z dwóch spinaczy biurowych. Trochę je rozprostowujemy pozostawiając ostatni zawijas jako stopy. Spinacze umieszczamy w korpusie wciskając między zwoje węzła. Można podkleić.

Wykonanie tego ptaszyska to prosty wstęp do papieroplastyki - zabawy z papierem, dwa węzły i zabawka DIY gotowa, prawdziwe cuda z papieru ;)
 Brak komentarzy:

Prześlij komentarz