poniedziałek, 19 października 2015

DIY Jabłko - prosta zabawa z papierem.

Sekretem tego jabłka są trzy tajne składniki, które zaraz zostaną Wam zdradzone. Banalnie prosta zabawa z papierem, modelowanie i kształtowanie formy bez użycia kleju. Dzięki temu ten ciekawy obiekt, jesienna dekoracja może być wykonana praktycznie przez każdego "malucha małego" i to prawie bez pomocy ze strony kogoś starszego.


Oto te trzy tajne składniki wzbogacone o jedno narzędzie, ale i bez niego można się obyć, bo jak wiadomo wszelki papier w tym bibułę można drzeć.
Bibuła gładka lub marszczona, rolka papieru toaletowego - nie za chuda, niezbyt zużyta by z jabłka nie wyszedł ogryzek, patyczek z dowolnym listkiem, ten liść to umowna sprawa, bo prawdziwy wprost z jabłonki przy niektórych jabłkach z rolki może wypaść blado ;)


Teraz w szybkich czterech punktach instrukcja krok po kroku:
1. Kawałem bibuły owijamy rolkę papieru jakbyśmy owijali prezent. Bibuły nie szczędzimy sporo musi być po obu bokach. Ja zbyt mało przycięłam i musiałam sztukować. 
2. Nadmiar bibuły wciskamy w środek rolki, oczywiście po obu stronach. 
3. W jeden z tych uczynionych przed chwilą środków wtykamy patyczek z listkiem bądź listkami.
4. Punkt czwarty to moment na ostateczne poprawki, czyli ponaciąganie lub poluzowanie bibuły tu i tam by skórka na jabłku nie była zbyt obcisła bo inaczej jabłuszko przypominać będzie pewnego Kanciastoportego.

Jabłko gotowe, może z powodzeniem stanowić ozdobę pokoju dziecięcego, sali zabaw czy klasy i tylko my wiemy jakie wspaniałe miąższe skrywa w swym wnętrzu.

Na deser żółte jabłko wykonane z bibuły marszczonej, równie pyszne i okazałe jak to z instrukcji z gładkiej bibułki ... Oba to prawdziwe cuda z papieru :)
Temat "JESIEŃ" w pracach plastycznych to worek bez dna...

2 komentarze:

  1. Bardzo nam się tu podoba :) jabłko rewelacja - musimy zrobić u nas :)
    pozdrawiamy serdecznie

    OdpowiedzUsuń